NÁŠ PROJEKT KONČÍ: Poslední šance na získání našich tréninků

Moje nevhodné myšlenky mi způsobily bolest zad, že jsem skoro nemohla chodit…co mi z toho stavu pomohlo?

Po strašně dlouhé době jsme s Mírou vyrazili na „romantický víkend“ ve dvou mimo Prahu a těšili se jak si odpočineme. Bez dětí a s odhodláním, že notebook zapneme jen když si budeme chtít pustit film.

Lehké zklamání nastalo už při příjezdu, kdy namísto útulného apartmánu u lesa na nás čekal „guest room“ sice v domě u lesa, ale velmi vlhký a „voňavý“ (rozumějte zatuchlý), jen s malým oknem a příšerně měkkou matrací.

Moje naladění už při odjezdu nebylo nic moc, jelikož jsem se před odjezdem jen asi na hodinku potkala po 5 týdnech s dětmi a radostně jim oznámila, že se budeme stěhovat, což dcera přivítala s jejím obvyklým nadšením ke všemu novému, ale synova reakce mě zmrazila na několik hodin.

Celý večer se mi nedařilo vypnout hlavu, zklidnit mysl a odpoutat se od všeho co každý den zažívám a hlavně od setkání s dětmi. Dle toho vypadalo moje sobotní ráno. Měkká postel a spousta nevhodných myšlenek ze mě udělala téměř lazara, který se vykoulel z postele, ale záda mě bolela tak, že jsem myslela, že polezu po 4. Dovlekla jsem se s podporou Míry a ve společnosti našeho veselého psa na proházku, ale zpátky už jsem málem nedošla.

Udělala jsem ROZHODNUTÍ, že už nechci trpět bolestí ani minutu a šla do akce. Ta v mém případě spočívala v tom, že jsem našla odvahu a vše Mírovi s největší možnou laskavostí, jakou jsem v tu chvíli dokázala, komunikovala, co se ve mně všechno děje. Bylo to pro mě fakt těžké, protože Míra už od pátku večera byl skvěle dovolenkově naladěn a navíc ten pobyt byl jeho dárek pro mě k narozeninám. A já mu začala říkat, že se mi tam nelíbí, že ten pokoj je malý a smradlavý, že nemám ráda překvapení, že tam jsou divné energie, je to moc blízko domova a že bych nejraději jela domů. A jak jsem zklamaná ze synovo reakce na to stěhování a spoustu dalších věcí, které ve mně byly nashromážděné. Prostě jsem ty otravné myšlenky, které mi způsobovaly bolest zad vyřkla nahlas.

A co se nestalo? Nastala obrovská úleva. Po teplé sprše, chvíli ulevného pláče a vypovídání se, záda polevila a já se zase mohla v klidu nadechnout a vykročit. Obdivuji Míru, že to všechno ustál a jsem mu nesmírně vděčná, jak trpělivě mi naslouchal a hledali jsme společně řešení. Změna fokusu (přesměrování myšlenek) na to, jak to vyřešíme a jak si to můžeme udělat hezké nás zachránila. Ano, i Míru toto moje naladění na pár hodin stáhlo do nepříjemného naladění, ale i on pak popracoval se svými myšlenkami a dali jsme to.

A víte co nám v tom všem pomohlo nejvíce? Dalo by se říci, že náhoda, ale jelikož na náhody nevěřím, tak řekněme, že to byl vesmír. Už v pátek večer při procházce jsme narazili na výlohu, kde velkými písmeny bylo napsáno FLOATING – hluboká relaxace v uzavřené vaně s velmi slanou vodou, která vás nadnáší a vy se můžete plně uvolnit do alfa až théta mozkových vln.

Floating vana

Oba jsme se na sebe podívali a bylo jasné, že v sobotu jdeme. A tak se i stalo. V sobotu odpo jsme každý strávili sám se sebou v této úžasné vodní slané lázni, ve tmě za doprovodu meditativní hudby nebo v tichosti. Tato hodinka nám pomohla vrátit se k sobě, uvědomit si co je pro nás důležité, co v životě opravdu chceme. Nevím jak vy, ale já se občas v ruchu běžných dní odpojím od toho, co vlastně chci a tak si pak kladu tuto otázku a čekám co přijde za odpověď. Přišla jako vždy velmi krásná odpověď. Chci mít KLID a získám ho tak, že si budu plnit své sny. A najednou bylo mé naladění úplně jiné. Viděla jsem vše v jiném odstínu, šedou vystřídala růžová a pochybnosti nahradila víra a nadšení.

Tento meditativní stav nám velmi pomohl a zachránil celý náš víkend. Navíc to byl skvělý zážitek i pro naše těla. Meditujeme pravidelně, ale toto byla meditace na druhou. Jen tak si plavete nadnášeni slanou vodou, jako byste se vznášeli ve vesmíru a nic vás v tu chvíli nebolí a netíží.

Proč vám to vlastně všechno píšu? Pokud vás cokoliv bolí nebo trápí, sledujte své myšlenky. To ony stojí za vaším naladěním a fyzickým rozpoložením. Jste svobodní a vždy máte volbu se rozhodnout myslet na něco jiného.

Meditace je úžasný nástroj, jak tuto dovednost sledování myšlenek ovládnout a trénovat a pokud budete mít možnost někdo vyzkoušet Floating, tak určitě neváhejte. My to rozhodně zase zopakujeme, protože jak už jsem psala – tak pro mě to byla meditace na druhou.

Mějte pohodové dny a klidnou mysl.

Pavla

Pavla Váňová
Provádím lidi jejich vnitřním světem a moc mě baví objevovat jejich skryté dary. Zajímá mě vše, co je kolem nás, ale nevidíme to. Stručně by se to dalo nazvat spiritualitou, ale toto slovo to ne zcela vystihuje.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity v souladu s našimi Zásadami pro zpracování osobních údajů.