NÁŠ PROJEKT KONČÍ: Poslední šance na získání našich tréninků

Úklid v hlavě – 1. díl – Jsem na všechno sama!!!???

Vítejte u prvního dílu našeho seriálu, ve kterém se budeme věnovat Úklidu v hlavě, aneb výchově naší mysli. Během života si totiž posbíráme a odkoukáme spoustu myšlenkových schémat a vzorců, které pro nás nejsou vůbec výhodné, ale navíc nám mnohdy velmi škodí. A proto si je pojďme pojmenovat a ukázat co s nimi.

V 6:30 budíček, 15 minut jóga, ranní hygiena, vzbudit děti (ideálně z vesela a láskyplně, i když jsou po ránu občas protivné a remcají, že se jim nechce do školy), připravit jim snídani. Zatímco děti snídají, udělat jim barevnou, zdravou a nápaditou svačinku a vyprovodit je do školy. Z hrůzou zjišťuji, že už je zase 7:50 a ještě nejsem nalíčená, takže do práce to na 8:30 opět nestíhám a to mám od 9:00 důležitý pohovor, na který jsem se ještě chtěla naladit a připravit. Jako personální manažerka přeci musím působit vyrovnaně a profesionálně.

Klasické uspěchané ráno, které se u mě opakovalo téměř každý den.  Ještě teď, když si nato vzpomenu, tak se mi udělá lehce úzko.

Jsem na všechno sama.

Musím to všechno stihnout.

Pořád něco nestíhám a na děti nemám čas. Natož na sebe.

Cítím se podrážděně a vystresovaně.

Tyto a další pro mě zcela „nevhodné“ myšlenky mi běžely několik let hlavou.

Dnes se sama sebe ptám: „Jak jsem mohla v tomto stavu tak dlouho žít?“

Byl to neustálý kolotoč mezi prací, dětmi a domácností.

Ani si nedovedu představit, že bych tou dobou měla partnera (žila jsem sama), protože bych na něj vůbec neměla ani náladu ani čas. Chvíle úlevy nastaly vždy jednou za 14 dní o víkendu, když děti byly u svého tatínka a já se mohla dospat a trochu si odpočinout. Pak se mi zase po nich stýskalo a už v neděli po obědě jsem vyvářela a pekla a těšila se až kolem čtvrté dorazí.

Z venku se mohlo zdát, že mi nic nechybí. Měla jsem skvělou a dobře placenou práci, jednou za 14 dní volný víkend, jednou za týden i volný večer. Stíhala jsem práci, děti, domácnost a ve volném čase koučovací výcvik a další seberozvoj (semináře, kurzy, přednášky).

Jenže ten hlas uvnitř se ozýval stále častěji. Copak takto už budeš žít napořád? To se budeš takto pořád honit a čekat na víkend až celou sobotu prospíš nebo strávíš někde mimo, jen abys neviděla, co vlastně žiješ?

Vůbec jsem se necítila dobře. Ba naopak, ten pocit prázdnoty a marnosti byl stále silnější.

Velký zlom nastal právě v průběhu koučovacího výcviku, kde jsem postupně začala odhalovat naprosto nevhodné a sabotující myšlenky a vzorce chování, které jsem několik let žila. Každý další modul výcviku mi pomohl odhalit něco, co mi už dávnou nesloužilo a já si tak mohla vybrat, jak to chci ve svém životě jinak.

Jak jinak chci o sobě přemýšlet, dle toho se rozhodovat a chovat.

Pomalu jsem se začínala cítit jinak, narůstalo mi sebevědomí, sebedůvěra a odtud to byl už jen krůček k sebelásce. Samozřejmě to vše, za velké podpory skvělých učitelů na různých dalších kurzech a seminářích.

Základem však byla změna uvnitř mě – v mé hlavě, v mé mysli.

Změna v tom, jakým myšlenkám jsem dávala pozornost a dle toho jsem se pak také cítila.

Velmi mi pomohlo právě koučování, kterému jsem se začala věnovat a viděla jsem, jak otevírá oči nejen mě, ale i všem, kteří se nechali koučovat mnou. Bylo to, jako bych propichovala balónky plné iluzí a nevhodných myšlenek, které si neseme z dětství a uvěřili jsme jim.

Stále více jsem si uvědomovala co opravdu chci ve svém životě, čemu se chci věnovat a co už do mého života nepatří.

Některá přátelství zanikla a nová se objevila. Byla jsem více a více schopná se rozhodovat, jak chci v různých situacích reagovat. Zda chci na děti podrážděně křičet nebo jim vše více vysvětlovat a domlouvat se s nimi. Viděla jsem co mohu změnit a co naopak není v mojí zóně vlivu a akorát mi bere energii.

Stručně řečeno, začala jsem si všímat svých myšlenek, vybírat si ty, které mi dělaly dobře a dle toho se můj život začal radikálně měnit.

Pokud se také cítíte podobně tak, jako já před lety a víte, že takto nechcete dále žít, připravili jsme pro vás webinář, ve kterém zjistíte jaké 4 kroky můžete udělat, abyste se cítili více v klidu a spokojenější. Vlastně jsem ty 4 kroky tenkrát udělala i já, jen jsem je v tu dobu nedělala vědomě. Kdybych tenkrát měla nějakého průvodce, celý můj přerod mohl být mnohem rychlejší a já spokojenější.

Webinář je o tom, jak se mi podařilo ovládnout a vychovat mou mysl. Dozvíte se v něm, které 4 kroky vám pomohou se ve vašem každodenním životě cítit v klidu a spokojeně.

Na webinář ZDARMA se můžete registrovat ZDE >> www.webinarspavlou.cz

Pavla Váňová
Provádím lidi jejich vnitřním světem a moc mě baví objevovat jejich skryté dary. Zajímá mě vše, co je kolem nás, ale nevidíme to. Stručně by se to dalo nazvat spiritualitou, ale toto slovo to ne zcela vystihuje.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity v souladu s našimi Zásadami pro zpracování osobních údajů.